Specyfikacja systemu newslettera

pobierz pdf

Podział na grupy odbiorców

System umożliwia klientowi zapisanie się do grupy tematycznej newslettera, która go konkretnie interesuje. Pozwala to na celniejsze i bardziej spersonalizowane wysyłanie oferty. W przypadku, gdy system jest zintegrowany ze stroną www, użytkownik może wybrać grupę z listy rozwijanej.

 

Grupy tworzy się przez panel. Do grupy można importować emaile z pliku tekstowego (np. .txt .csv) lub dodawać ręcznie. Można zmieniać rodzaj grupy - wybór między prywatną i publiczną. Prywatne nie są wyświetlane dla użytkowników na stronie. Można zmieniać nazwy grupy, usuwać z nich maile, oraz usuwać całe grupy. Podczas wysyłki można wybrać wiele grup odbiorczych dla pojedynczej kampanii mailingowej.

 

Archiwum newslettera

Każda wysłana kampania mailingowa jest zapisywana w archiwum. Wysłane newslettery można wykorzystać ponownie do nowej kampanii. Można je też usuwać z archiwum. Lista z archiwalnymi newsletterami zawiera informacje na temat danej pozycji, w tym informację o ilości wysłanych e-maili oraz skuteczności mailingu.

 

Tryby wysyłania newslettera

Istnieją trzy tryby wysyłania newslettera: testowo, natychmiast, z opóźnieniem.

  • Wysłanie testowe umożliwia sprawdzenie, czy przygotowany newsletter nie zawiera błędów i poprawnie wyświetla się u odbiorcy.
  • Wysyłanie natychmiast powoduje natychmiastowe rozpoczęcie wysyłania e-maili do odbiorców z zaznaczonych grup.
  • Wysyłanie z opóźnieniem pozwala na wybór terminu wysyłki newslettera. Np. tworzymy newsletter w sobotę rano, a chcielibyśmy, aby został wysłany do klientów np. o 14.00 w niedzielę. Dzięki tej funkcji będziesz to mógł zrobić w bardzo prostu sposób!
    Kampanie oczekujące na wysyłanie, można edytować w trakcie, a w razie potrzeby przerwać wysyłanie takiego newslettera.

 

Newsletter można wysyłać do wielu grup odbiorczych. Przygotowując newsletter możesz samemu nadać Tytuł newslettera, Adres e-mail nadawcy. Bardzo ważna jest możliwość wysyłki newslettera w formacie HTML, co umożliwia umieszczanie obrazków w treści oraz jej stylizacja.

Nasi klienci nie musza martwić się o stabilność systemu. Dzięki zastosowaniu tzw. porcjowanie wysyłki, Twoja kampania zawsze dojdzie do wszystkich klientów.

 

Format wysyłanego newslettera

Newsletter wysyłany jest w formacie HTML według przygotowanego szablonu. Edycja treści newslettera odbywa się za pomocą intuicyjnego wordowskiego interfejsu. Umożliwia wstawianie zdjęć, linków, tabel. Konwersja wysłanych zdjęć na serwer do formatu base64, co w większości przypadków zapewnia poprawne wyświetlenie zdjęć bez konieczności kliknięcia w programie pocztowym w przycisk Pobierz obrazki. Wiele programów pocztowych nie zapewnia poprawnego wyświetlania newslettera. Blokuje obrazki, style. System zapisuje wysłany newsletter w bazie, dzięki czemu istnieje możliwość wyświetlenia newslettera w oknie. Llink: Jeśli newsletter nie wyświetla się prawidłowo zapraszamy na internetową wersję newslettera, zamieszczany na samej górze wysłanego newslettera przenosi do nowej karty przeglądarki. Dodatkowo możemy przygotować statyczny tekst, który będzie zawsze dołączany np. w stopce.

 

Newsletter na stronie internetowej

Wiele programów pocztowych nie zapewnia poprawnego wyświetlania newslettera. Blokuje obrazki, zmienia style, wrzuca do spamu. Nasz system umożliwia podgląd newslettera w przeglądarce internetowej. Informację o takiej możliwość dodawana jest automatycznie (np. Jeśli newsletter nie wyświetla się prawidłowo zapraszamy na internetową wersję newslettera).

 

Analiza skuteczności newslettera

System pozwala na sprawdzenie ile osób otrzymało newslettera oraz co najważniejsze podgląd ilości osób, które kliknęły w zawarty w nim monitorowany link. Monitorowany link definiuje się podczas wysyłki.

 

« wróć do informacji ogólnych o systemie newslettera

System: Dream CMS © 2020 Dream CMS